ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ 2003. ГОДИШТЕ

Поштовани ученици, у наставку су документи са информацијама о војној евиденцији и анкета, које можете отворити и/или преузети (десни клик и "Save Link As...").

Неопходно је да ученици попуне упитник о увођењем у војну евиденцију и доставе га административном раднику школе до 01.02.2021.

 

Завршетак IPA пројекта RORS 394

Епилог „Intereg-IPA CBC Romania – Serbia“ пројекта РОРС 394 обележен је 28ог октобра 2020 године у просторијама Школског центра „Никола Тесла“ у Вршцу. Наши домаћини су позвали директорку Хемијско-медицинске школе, професоре из других средњих школа, наставно особље из наше установе и госте из других организација, а румунске колеге да нам се придруже преко ЗУМ (ZOOM) видео разговора. Овом приликом посетили су нас телевизијска екипа и новинари.

122973417 360014461881384 8844383516106728304 n

Опширније...

Европска недеља програмирања 2020

Поводом обележавања Недеље Николе Тесле, Дечије недеље и Европске недеље програмирања (Europe Code Week 2020) у периоду од 12ог до 16ог октобра посетили су нас ученици из основних школа у Вршцу (Вук Караџић, Паја Јовановић, Олга Петров и Стерија Поповић), Средишта и Павлиша. Наши професори рачунарских, електро- и машинских смерова су одржали предавање. У кабинетима ђацима је било представљено могућност програмирања у разним програмским језицима, употреба Microsoft Visual Studio, програмирања и управљања EMCO Turn60 ЦНЦ струга, Ultimaker S3 и Wanhao Duplicator 4S 3Д штампача итд.

IMG 7621

Опширније...

Digital Education Exchange E2

У четвртак 29.10.2020. године одржана је онлајн конференција наставника Digital Education Exchange E2 у организацији компаније Microsoft за све наставнике који су требали да присуствују овом догађају уживо у Сиднеју, марта 2020. године. Агенда конференције: Welcome & Keynote Address – Anthony Salcito, Welcome to the Digital Learning Marketplace – Sonja Delafosse, Save the World: One Bee at a Time – Silvia Valverde Coto, Using Everyday Tools to Do Exceptional Things – Mark Savery, Mars in Minecraft – Symbol Fabellon, Finding Purpose & Making a Difference – Chanille Viviers, Together We Can – Mona Hosny Abdellatif, Breaking Down Barriers with Flipgrid – Nathalie Mathieu, A History of Adaptability, A Future of Possibilities – María Lorraine de Ruiz-Alma, Closing – Anthony Salcito.

20201029-DigitalE2

Последња радионица из области 3Д штампања и програмирања ЦНЦ стругарске машине

Последња радионица из области 3Д штампања и програмирања ЦНЦ струга одржала се 15ог и 16ог октобра. У петак учесници су се окупили у просторији ученичког клуба на ручку, а затим сви су кренули у одговарајуће кабинете на предавања. Предавачи заједно са нашим ученицима електро- и машинских смерова су поздравили учеснике курса из Румуније преко ЗУМ (ZOOM) апликације. Они су пратили предавање преко видео разговора на ЗУМ-у, а имали су прилику да измоделирају неки део и да нам пошаљу да одштампамо.

{besps}2020_ipaprojekat6{/besps}

Опширније...

Радионица програмирања ЦНЦ струга и 3Д шампања

У оквиру пројекта „Through knowledge to business and smart development of Banat“ одржали смо радионицу 3Д штампања и компјутерског управљања струга, дана 9. и 10. октобра. Предавач за ручно програмирање стругарске машине је био проф. Радован Атанацков, за рачунаром подржано производњу (CAM) је био проф. Мирослав Лепир и за 3Д штампање је био проф. Роберт Живанов. Овај пут су нам се придружили румунски студенти са њиховим менторима, као и наши ђаци са машинских и електро смерова.

{besps}2020_ipaprojekat5{/besps}

Опширније...

Друга радионица о предузетништву

У оквиру пројекта „Помоћу знања до посла и паметног развоја Баната“ у Interreg-IPA програму прекограничне сарадње Румунија-Србија, у уторак и среду, 06 - 07. октобра 2020. године, у Школском центру „Никола Тесла“  у Вршцу, одржана је друга радионица из области предузетништва.
Радионицу је водио наставник Бобан Ђорђевић. Учесници радионице били су 25 ученика наше школе и 5 учесника са факултета Политехника из Темишвара, који су радионицу пратили онлајн.
Учесницима радионице објашњени су основни појмови из области  предузетништва, свот анализа, шта је бизнис план и како се прави, и помоћу упитника тестирали су себе да би добили одговор на питање -  Да ли сам ја предузетник?

{besps}2020_ipaprojekat3b{/besps}

Опширније...

ИПА пројекат са радионицама И.Т. и 3Д штампања

Наставак пројекта „Помоћу знања до посла и паметног развоја Баната“ у Интеррег-ИПА програму прекограничне сарадње Румунија-Србија се одржавало крајем радне недеље 2. и 3. октобра. Остварили смо контакт са координатором пројекта, Luisa Dungan, преко ЗУМ (ZOOM) апликације, као и са 10 студената са Политехничког факултета у Темишвару. Међу њима се нашла и проф. Vilceanu Clara Beatrice са факултета, где нам је држала предавање о 3Д скенирању и 3Д штампању.

{besps}2020_ipaprojekat4{/besps}

Опширније...

Радионица о предузетништву

У оквиру пројекта „Помоћу знања до посла и паметног развоја Баната“ у Interreg-IPA програму прекограничне сарадње Румунија-Србија, у уторак и среду, 29 - 30. октобра 2020. године, у Школском центру „Никола Тесла“  у Вршцу, одржана је радионица из области предузетништва.

Радионицу је водио наставник Бобан Ђорђевић. Учесници радионице били су 25 ученика наше школе и 5 учесника са факултета Политехника из Темишвара, који су радионицу пратили онлајн зато што нису могли да дођу  због пандемије.
Учесницима радионице објашњени су основни појмови из области  предузетништва, свот анализа, шта је бизнис план и како се прави, и помоћу упитника тестирали су себе да би добили одговор на питање -  Да ли сам ја предузетник?

Опширније...

Радионица о 3Д моделирању са 3Д штампањем и Информационих технологија

Након дуже паузе, због пандемије, ИПА пројекат је настављен, с тим да прво су почеле радионице о 3Д штампању и о информационим технологијама, које су се упоредо одвијале у Школском центру "Никола Тесла", почевши од 25ог септембра. Радионицу су водили професори Зоран Милојковић, Мирослав Лепир и Роберт Живанов, са по 20 ученика из наше школе и отприлике 10-ак учесника румунских студената са њиховим менторима. Разговор са њима смо водили преко ЗУМ (ZООМ) апликације, док нашим ђацима смо уживо објашњавали наше теме.

{besps}2020_ipaprojekat2{/besps}

Опширније...

Почетак школске 2020/2021 године

Поштовани ученици и родитељи, школска година почиње у понедељак 31. августа. Ћаци прваци се окупљају у школи са разредним старешинама, док остали ученици имају први ЧОС преко мреже (онлајн). Пожељно је да ступите  у контакт са својим разредним старешином, уколико још нисте то урадили (Viber). Основне информације можете видети и на школској страници. Свим ученицима желимо пуно успеха у овој школској години!

info2020(клик за увећање слике)

I 1 - Електротехничар аутоматике
I 2 - Електротехничар рачунара
I 3 - Машински техничар за компјутерско конструисање
I 4 - Техничар за компјутерско управљање (CNC) машина
I 5 - Финансијски администратор
I 6 - Аутомеханичар / Прецизни механичар

Национално такмичење најбољих ученичких компанија

Организација Достигнућа младих у Србији већ 15 година спроводи програме предузетничког образовања у школама широм Србије и део је глобалне мреже Junior Achievement Worldwide која постоји од 1919. године. У четвртак 18.06.2020. године одржано је Национално такмичење најбољих ученичких компанија Србије. Двадесет најбољих тимова из средњих школа широм Србије представило је производе и услуге својих ученичких компанија панелу жирија кроз презентацију бизнис планова, а такмичење је одржано онлајн због безбедности учесника. Проглашење победника такође је организовано онлајн, у петак 19.06.2020. године на YouTube каналу Достигнућа младих.

Ученици који су „запослени” у овим компанијама током школске године стичу знања о тржишној економији и предузетништву кроз програме „Достигнућа младих” и своју компанију воде од оснивања до израде компанијског извештаја и затварања компаније. У 20 најбољих ушле су школе из Бачке Паланке, Београда, Врњачке Бање, Вршца, Зајечара, Кнића, Крушевца, Лазаревца, Ниша, Новог Сада, Пожеге, Рашке, Свилајнца, Сврљига и Ужица. Жири који је оцењивао средњошколске тимове био је у саставу: Даница Ступар (BIZLife), Марко Миљковић (ManpowerGroup), Синиша Чађо (USAID), Бојан Предојевић (Profine) и Сандра Влатковић (Знањем до посла).

Опширније...

Извештај комисије о избору ђака генерације

У четвртак, 28. маја 2020. године, одржан је састанак Комисије за избор ученика генерације за школску 2019/20. годину. За ученика генерације предложено је шест кандидата. Из одељења IV1 предложен је ученик Никола Дракулић, из одељења IV2 предложена су два ученика - Никола Лазаревић и Марко Риц, из одељења IVЗ предложен је ученик Угљеша Станковић, из одељења IV5 предложена је ученица Смиљана Ковачевић и из одељења III6 предложен је ученик Василије Ристић. На основу Правилника о избору ученика генерације Школског центра „Никола Тесла” Вршац Комисија је извршила бодовање кандидата. На тај начин сачињена је ранг листа кандидата. Сходно броју бодова, именован је ученица генерације за школску 2019/2020. годину - то је Ковачевић Смиљана из одељења IV5.

Опширније...

MIE Expert вебинар

У четвртак 21.05.2020. године одржан је Microsoft Innovative Educator Expert вебинар на српском језику за наставнике из Србије и Црне Горе путем Teams платформе. Модератор вебинара била је Катарина Милановић, Education Business Development Manager из Београдске канцеларије компаније Microsoft, а предавачи Diana Ghazaryan, Learning Solutions, CEE Area HQ, Microsoft из Арменије, Аница Тричковић, наставник математике у Основној школи “Топлички хероји” из Житорађе, Ана Живковић, наставник енглеског језика у Основној школи “Чегар” из Ниша и Велимир Радловачки, наставник рачунарске групе предмета у Школском центру “Никола Тесла” из Вршца.

20200521-WebinarMIEE2

Опширније...

Одржано финале такмичења RAF Challenge

Финале дванаестог информатичког такмичења за ученике средњих школа "RAF Challenge 2020" ове године је због измењених околности одржано онлајн путем платформе Zoom. Такмичење у организацији Друштва математичара Србије и Рачунарског факултета из Београда одржано је 16. маја 2020. године. III место у првој категорији освојила је ученица одељења II2, смера Електротехничар информационих технологија, Емилија Опсеница (ментор Велимир Радловачки). Међу три награђене школе које су мотивисале ученике да се пријаве у великом броју на такмичење био је и Школски центар “Никола Тесла” из Вршца.

Поред Емилије, у финалу у првој категорији такмичиле су се и ученице Ања Златковић из одељења II5 и Мила Вираг из одељења I5 (ментор Велимир Радловачки) и у другој категорији ученик Марко Риц из одељења IV2 (ментор Светлана Радловачки). Више о такмичењу можете прочитати на овој страници.

{besps}2020_RAF_Finale{/besps}

Опширније...

Добро дошли!

Interreg-IPA Cross-border Cooperation Programme

 

Interreg-IPA Logo

 

Cisco Networking Academy

Visual Paradigm

vplogo

Oracle Academy

ECDL

MikroTik Academy

 

 

__________________

Корисни сајтови

Мултимедија

Подели!