Матуранти у посети Војној академији

У пратњи професора Јовановић Срђана и Атанацков Радована, 10.03.2023. године, ученици су имали прилику да се упознају са начином организације школовања, живота и рада будућих официра на Војној академији. Госте су дочекали начелник деканата пуковник ванр. проф. др Аца Ранђеловић и командант Кадетске бригаде пуковник Милан Кончар са сарадницима. Након што су им пожелели добродошлицу и презентовали конкурс за упис у Војну академију и студијске програме, професори и ученици имали су прилику да осете део свакодневнице на Војној академији.

image1

Посета је настављена обиласком спомен собе где је ученицима представљен историјат Војне академије, дуг скоро два века, као и њена реформа од оснивања 1850. године до модерне високошколске установе каква је данас. Ученици су имали прилику да обиђу део наставних капацитета међу којима су били симулатор летења и кабинет у којем се изучавају мотори и моторна возила, да се опробају у стрељаштву на симулационом тренажеру у стрељани као и да учествују у спортским сусретима са кадетима Војне академије. Oбилазак је завршен заједничким ручком у ресторану.