Светосавска академија 2023

Наша школа је ове године била домаћин Светосавске академије одржане 26.01.2023 У Конгресној дворани Центра „Миленијум“.  Велика је част и привилегија уприличити ову  свечаност посвећену сећању и прослављању лика и дела првог српског просветитеља и архиепископа Светог Саве.  Поздравни говор одржала је директорка школе Жељка Радуловић. Његово преосвештенство владика банатски Г. Г. Никанор упутио је благослов скупу и светосавску беседу, а присутнима се обратила и градоначелница Драгана Митровић која је уручиила Брашованову награду овогодишњим лауреатима. Богат духовно-уметнички програм припремали су ученици наше школе и њихови ментори професори српског језика –  Јулијана Рудић, Јасна Величковић, Тијана Тодоровић и Станислава Плећаш, а техничку подршку пружили су професори  Светлана  Радловачки, Светлана Његомир и Ненад Цветковић.  Програм академије су обогатили хор и оркестар Музичке школе „Јосиф Маринковић“ под диригентском палицом професорке Татјане Гердец Мрђа.

svetosavska