Одржано финале такмичења RAF Challenge

Финале дванаестог информатичког такмичења за ученике средњих школа "RAF Challenge 2020" ове године је због измењених околности одржано онлајн путем платформе Zoom. Такмичење у организацији Друштва математичара Србије и Рачунарског факултета из Београда одржано је 16. маја 2020. године. III место у првој категорији освојила је ученица одељења II2, смера Електротехничар информационих технологија, Емилија Опсеница (ментор Велимир Радловачки). Међу три награђене школе које су мотивисале ученике да се пријаве у великом броју на такмичење био је и Школски центар “Никола Тесла” из Вршца.

Поред Емилије, у финалу у првој категорији такмичиле су се и ученице Ања Златковић из одељења II5 и Мила Вираг из одељења I5 (ментор Велимир Радловачки) и у другој категорији ученик Марко Риц из одељења IV2 (ментор Светлана Радловачки). Више о такмичењу можете прочитати на овој страници.

RAF1
RAF2