Важно обавештење

Поштовани ученици, родитељи и наставно особље,

У складу са Одлуком о проглашењу ванредног стања на целој тeриторији Републике Србије, која је ступила на снагу вечерас 15.03.2020. године, установе образовања и васпитања неће радити од понедељка 16.03.2020. године.

У току сутрашњег дана школе ће добити потребне информације и упутства за организовање и спровођење наставе на даљину почевши од 17.03.2020. године (уторак). Од директора школа и наставника очекује се да у току сутрашњег дана изврше потребне припреме и информисање ученика и њихових родитеља/законских старатеља о организованој настави на даљину. Потребно је планирати обавештавање ученика и координацију наставе на даљину тако да што мањи број запослених долази у установу, а да своје радне обавезе у највећој мери обављају од куће. Током боравка у установи сви запослени су у обавези да се придржавају здравствено-хигијенских мера, упутстава и наредби надлежних служби.

У данима који су пред нама Министарство просвете, науке и технолошког развоја ће пружити потребну помоћ школама, ученицима и њиховим родитељима да наставу на даљину организују, спроводе и прате на делотворан и ефикасан начин.

Заједничким напорима, добром координацијом и синхронизованим активностима можемо допринети да се актуелна кризна ситуација за образовни систем, али и систем у целини, предупреди и тиме ублаже њене последице. У том смислу, позивамо Вас на посвећено деловање и одговорно поступање!

С поштовањем,

Министарство просвете, науке и технолошког развоја

15.03.2020. године

У складу са здравственим препорукама које установе примењују ради спречавања ширења инфекција, подсећамо образовно-васпитне установе на територији Републике Србије да је потребно:

• редовно одржавање школског простора: проветравање учионица, чишћење дворишта и учионица и редовно
  • пражњење корпи за отпатке, користећи рукавице;
  • прање и дезинфиковање подова, зидова, врата и површина клупа;
  • редовно снабдевање течним сапуном тоалета, учионица и трпезарија;
  • подстицање ученика на прање руку;
  • препоручити ученицима и одраслима да не додирују очи, уста и нос неопраним рукама;
  • не размењивати храну и не користити исте чаше и флашице за воду;
  • употребљене папирне марамице и убрусе редовно одлагати у корпе за отпатке;
  • планирати часове одељенског старешине у свим разредима посвећене одржавању личне хигијене и непосредног окружења, али и комуникацмји која није подложна паници и ширењу непроверених информација;
  • препоручити родитељима и ученицима да се одложе прославе м дружења;
  • планирати активности ученичког парламекта које ћe подстицати ученике на редовно одржавање личне хигијене и одржавање школског простора;
  • поставити препоруке о превентивним активностима на сајт школе;
  • у оквиру наставних и ваннаставних активности планирати, у складу са предметном облашћу, васпитно-здравствене теме односно упознавање са путевима вирусних инфекција и информисања.

Уколико желите да прочитате цео допис можете кликнути овде.

Добро дошли!

Interreg-IPA Cross-border Cooperation Programme