PISA тестирање ученика у Школском центру Никола Тесла

PISA-LOGO.svgШколски центар “Никола Тесла” у Вршцу, једна је од 40 школа у Србији одабрана за спровођење PISA тестирања. Међународни програм процене ученичких постигнућа PISA (Programme for International Student Assessment) је у овом тренутку највеће међународно истраживање у области образовања. Реализује се у организацији ОЕЦД-а од 1997. године. Тестирања ученика организују се сваке три године, а основни циљ је да се омогући земљама учесницама да доносе стратешке одлуке у образовању на основу емпиријских података о постигнућима ученика и условима у којима се они школују. У Школском центру “Никола Тесла” у Вршцу реализатори PISA тестирања били су школски педагог/сарадник Драган Попов и ИТ сарадник/администратор, аутор овог блога, Велимир Радловачки. Фотографије са тестирања следе у наставку: