Презентација у оквиру Start Imagine турнеје

Данас, 19.03.2015. године, у Школском центру “Никола Тесла” одржана је презентација у оквиру Start Imagine турнеје са циљем промоције информатичких вештина и програмирања. Start Imagine турнеју организује компанија Microsoft Србија у сарадњи са партнерима, удружењем студената информатике ФОНИС и компанијом Mad Had Games.

У једночасовној презентацији ученици су упознати са информатичким такмичењима намењеним средњошколцима, палетом перспективних занимања које данас нуди ИТ сектор у Србији и у свету, комплетним процесом развоја рачунарских игара, формирањем тимова за развој софтвера и различитим улогама појединаца у таквим тимовима итд. Након одржане презентације, ученици су представили предавачима секцију програмирања и касније заједно програмирали!

Одличан скуп и промоција информатике! Велико хвала представницима компаније Мицрософт и студентске организације ФОНИС од ученика и предметних професора! Слике говоре више од речи: