Светосавска академија 2015.

svsavaНаставници наше школе имали су изузузетну част и задовољство да буду организатори овогодишње Светосавске академије.

Културно-уметнички програм припремиле су Јулијана Рудић, Јасна Величковић, Љиљана Радишић, Тијана Тодоровић, а техничку подршку пружили су Ненад Цветковић, Мирјана Анкић и Светлана Радловачки. Сценографију је осмислио Благоје Милојевић, а у улози водитеља нашли су се Душица Петровић и Зоран Милојковић.

Академију је отворио хор "Распевани професори" под диригентском палицом професорке Марине Клиска-Ченгери. Потом су поздравне говоре упутили владика Никанор и  директор наше школе Жељко Ивковић.

У програму су учествовали следећи ученици: Сашка Вучковић, Марина Нешић, Ивана Вулетић, Марија Кларић, Зорана Грујин, Марко Трикић, Марко Меденица, Марко Каракаш, Јована Везмар, Владимир Весић, Душан Шапоњић, Василије Гуцуљ, Данило Николић, Јована Маргитин, Филип Несторов, Тама Тошић, Владана Толанов, Денис Радаковић, Теодора Сарић и Данило Смоловић.

Мирјана Анкић, наставник електротехничке групе предмета наше школе, и Олгица Стефанов, наставница техничког и информатичког васпитања у ОШ "Паја Јовановић", добитнице су награде "Никола Брашован" за 2014. годину.  Ова награда  се додељује као посебан вид друштвеног признања најбољим просветним радницима у Општини Вршац и као подстицај за савременији и садржајнији рад у васпитно-просветној области. Признања су им уручили Владимир мр Станојев члан Општинског већа и Владимир Стајић заменик председника Општине Вршац.