Такмичење "Креирање наставних садржаја коришћењем слободног софтвера"

Организатор такмичења Креирање наставних садржаја коришћењем слободног софтвера било је Удружење професора информатике Србије уз подршку Министарства трговине, туризма и телекоминикација Републике Србије.

На овом такмичењу пријављено је 230 радова које је пријавило 97 кандидата из основних школа (120 радова) и 39 кандидата из средњих школа (110 радова). Такмичење је било отворено како заученике тако и за наставнике. Свечана додела награда била је 16. јануара 2015. године у Карловачкој гимназији у Сремским Карловцима са почетком у 13 часова.

Стручни жири је за одабрао наше ученице Кулман Емилију и Живанов Светлану као првопласиране у категорији за примену слободног софтвера за административне послове школе; нашег професора Радловачки Велимира као најбољег ментора и нашу школу као једну од школа са највише послатих висококвалитетних радова.