Победа на конкурсу "Виртуелни завичај"

virtuelni zavicaj6Ученици Школског центра „Никола Тесла" из Вршца су постигли изузетан успех на конкурсу „Виртуелни завичај". Програм „Виртуелни завичај" има за циљ да применом информационо комуникационих технологија подигне свест о значају очувања културне баштине и наслеђа код младих, њихових наставника и шире заједнице. Министарство спољне и унутрашње трговине и телекомуникација и Центар за унапређење наставе „Абакус" су као завршну активност организовали наградни конкурс за три категорије: ученике нижих разреда основне школе, ученике виших разреда основне школе и ученике средњих школа.

У категорији средњих школа видео радови ученика Школског центра освојили су прво и друго место. Рад „Апотека на степеницама" освојио је прво место. Аутори овог рада су ученици: Матеја Цветићанин, Давид Вељковић, Стефан Докљанов Поповић, Немања Радовановић, Урош Петровић и Давид Јовановски са ментором Мирјаном Анкић, наставницом електротехничке групе предмета. Рад „Шушара у првој половини XX века" освојио је друго место. Аутори овог рада су ученици: Норберт Етвеш, Тибор Барна и Дијана Фаркаш са ментором Светланом Његомир, наставницом електротехничке групе предмета.

Додела признања и пехара одржана је у Сремским Карловцима 14. јуна 2014. године.