Аутоматичари осми у Србији!

automaticari11У Београду је од 25. до 27.маја у организацији Достигнућа младих одржано национално такмичење најбољих ученичких компанија Србије на коме је учествовало двадесет ученичких компанија из Ариља, Београд, Вршца, Кикинда, Краљево, Крушевац, Куршумлија, Ниш, Нови Бечеј, Нови Пазар, Пирот иТрстеника које су биле најбоље на регионалним сајмовима одржаним у фебруару и марту у Нишу, Новом Пазару и Новом Саду.

Првог дана такмичења, ученици су понудили своје производе и услуге широј јавности у Делта ситију, док су други дан представљали бизнис планове својих компаније у Дому омладине.

Осмо место на овом такмичењу је освојила ученичка компанија „ЕСМ" (Easy Charge Mobile) из наше школе. Чланови ове компаније су Младен Вучковић, Лазар Душановић, Дарио Матицки и Милан Милић (сви из одељења IV1) и Милош Ивковић (из одељења II1), а ментор им је наставник електротехничке групе предмета, дипл. инж. електронике Милан Његомир.