Аутоматичари на такмичењу компанија

У тржном центру БИГ у Новом Саду је 15.априла 2014.године у организацији Достигнућа младих одржано регионаa1лно такмичење ученичких компанија на коме је своје производе и услуге представила 21 ученичка компанија из средњих школа са територије Војводине и Београда.

Да електротехничари аутоматике могу бити успешни у вођењу ученичке компаније доказали су ученици наше школе који су са својом компанијом „ЕСМ" (Easy Charge Mobile) освојили треће место у војвођанском региону и обезбедили пласман на републичко такмичење које ће бити одржано 20. и 21. маја у Београду.

Чланови ове компаније који су осмислили веома интересантно и домишљато техничко решење, које помаже при процесу пуњења мобилних телефона су Младен Вучковић, Лазар Душановић, Дарио Матицки и Милан Милић (сви из одељења IV1) и Милош Ивковић (из одељења II1), а ментор им је наставник електротехничке групе предмета, дипл. инж. електронике Милан Његомир.