Пословни изазов западног Балкана

stevan1У Београду је од 26-28. априла 2013 одржано такмичење „Пословни изазов западног Балкана". Ово такмичење има за циљ да ученицима пружи увид у савремени начин пословања, мотивише их да размишљају проактивно и спроведу своје идеје у дело.

Првог дана такмичења, ученици подељени у мешовите тимове добили су задатакда осмисле производ који ће владати глобалним тржиштем 2020. године. Другог дана презентовали су жирију своје бизнис планове. Важно је истаћи да су током такмичења млади људи који живе на територији западног Балкана имали прилику да сарађују, упознају се и развију свест о неопходности заједничких активности на регионалном нивоу.

Овом приликом нашу школу представљао је Стеван Петров, члан ученичке компаније ЕТК (Електротехничка компанија), ученик III2 одељења. Његов тим је освојио изванредно друго место. Више о овом догађају можете прочитати на Стевановом блогу.