Разговор о Европи

debata 1У организацији ЕУ инфо центра из Београда, организовaна је дебата ученика средњих школа из Србије на којој је учествовала и наша школа. Дебата је одржана 11. 04. 2013. године а из наше школе дебати су присуствовали, углавном ученици који похађају грађанско васпитање. Наиме, дебата је уствари завршетак пројекта који води ЕУ инфо центар под називом „Европски дневник-мудар избор" који се углавном спроводи на часовима грађанског васпитања.

debata 2 debata 3

Дебата у Дому омладине Београд, није имала класичну форму дебате, већ је замишљена као разговор између ученика и госп. Венсан Дежера, амбасадора ЕУ у Србији. Наиме, ученици су имали прилике да поставе питања везана за интеграцију Србије у ЕУ, као и у чему ће се променити живот у Србији, када буде прикључена овој интеграцији европских земаља. Ученике је највише занимао животни стандард али су била и питања везана за неразумевање водећих земаља ЕУ по питању наших државних питања али и нашег менталитета, традиције, начина живота... Денис Радаковић, Урош Барић, Марија Кларић, Миљана Рудинац и Никола Савић активно су учествовали у дебати и постављали питања везана за даље школовање и стипендије у иностранству.

У наставку погледајте видео клип у коме су одговори на ова питања...

Одлазак на дебату организовао је наставник Дудић Александар