Реч директора:

DSC 1889 Школски центар "Никола Тесла" у Вршцу све је атрактивнији за будуће средњошколце јер им звања која добијају по завршетку школе омогућавају да лакше дођу до посла. У наредној години школа ће имати два нова смера - електротехничар информационих технологија и електроинсталатер.
Школски центра "Никола Тесла" у наредну школску годину ће уписати 30 ђака у једном одељењу на смеру финансијски администратор, два одељања техничког смера код машинаца и то машинске техничаре моторних возила и машински техничар компјутерског констрисања.

У електропрофилима уписиваће се ђаци на смер електротехничар аутоматике и нови профил електротехничар информационих технологија.

То је смер на којем се школују будући програмери и већ сада је заинтересованост будућих средњошколаца да се упишу на овај смер велика, каже директор школе Жељко Ивковић.

На трећем степену биће уписано једно одељење са 15 ђака за звање електромеханичар расхладне технике и електроинсталатер. Овај смер је уведен јер се звање електроинсталатера тражи и практично је смер настао из иницијативе овдашњих фирми које су навеле да им такав кадар недостаје, каже Ивковић.

Иако школа "Никола Тесла" важи за мушку све је више девојака које се уписују, највише на економски смер јер, како кажу, овде стичу знања са којима се могу одмах запослити, а уједно је то добра подлога за студирање.

У школи раде на бољим условима за наставу и боравак ђака. У завршној фази је спортски терен у кругу школе. У плану је сређивање ученичког парка наредних дана када ће бити организована акција садње цвећа. Школски центар "Никола Тесла" има укупно 650 ђака.

Колектив школе:

Административно особље

Ивковић Жељко

Радловачки Велимир

Помоћник директора

Марковић Рада  Секретар
 Радојичић Марко  Шеф рачуноводства
 Јованов Јелена  Административни и финансијски радник
 Гојковић Катица  Магационер
   Благајник
   Материјални књиговођа
   Референт за ученичка питања и противпожарну заштиту