Пословни изазов

Школско такмичење „Пословни изазов“ организовано је у Школском центру „Никола Тесла“ у понедељак, 03.12.2018. у оквиру програма „Достигнућа младих“ у Србији. Такмичили су се ученици Школског центра „Никола Тесла“, ученици Техничке школе Железник из Београда и ученици Хемијско – медицинске школе из Вршца. Они су били распоређени у 11 тимова и имали су задатак да за три сата направе презентацију и бизнис план предузећа које би одговорило на задати изазов и након тога у троминутном излагању пред комисијом одбране свој рад.

DUFG7083
JCFE5746

Поред покретача овог такмичења у Школском центру „Никола Тесла“ професора: Светлане Његомир, Мирјане Анкић и Милана Његомира у организацији такмичења су учествовали и професори економске групе предмета, Оливера Михајловски и Весна Мицевски Антал. Такмичари су добили задатак на тему уштеде енергије. Да такмичење успешно протекне велики допринос су дали професори електротехничке групе предмета Ненад Цветковић и Игор Петухов, професори економске групе предмета Миљана Кнежевић и машинске групе предмета, Дејана Никић и Роберт Живанов и ученици Александар Коци и Немања Миљевић ученици 4/2. Освежење за такмичаре, организаторе и жири су обезбедиле компаније Сwисслион-Таково и пекара Супер.