VR Showcase у вршачком Startit центру

У петак, 21. септембра 2018. године у препуном Startit центру у Вршцу одржан је први VR showcase. Тема скупа била је промоција VR производа и прве домаће VR игрице Clash Of Chefs коју развија локални indie game development studio Flat Hill Games. Адриан Ђура, оснивач Flat Hill Games студија, презентовао је активности и будуће планове своје компаније.

Поред редовних посетилаца Startit центра, овај догађај привукао је пажњу већег броја ученика Школског центра “Никола Тесла” који похађају наставу на смеровима елекротехничар информационих технологија и електротехничар рачунара.

flathill1
flathill2
flathill3
flathill4
flathill5
flathill6
flathill7

Након кратке презентације, сви посетиоци имали су прилику да упознају са VR технологијом и опробају у окршају шефова у single и multiplayer варијанти.

У исчекивању wwвршац 2018 конференције, овакви догађаји свакако позитивно мотивишу будуће чланове наше заједнице да истрају у жељи за знањем и вештинама у области информационих технологија.

Чланак преузет са Teaching CS & ICT