Успешно спроведено PISA тестирање

Школски центар „Никола Тесла“ и ове школске године учествовала је у PISA тестирању ученика које је реализовано 17. и 18. маја 2018. године у кабинету 20. Међународни програм процене ученичких постигнућа PISA (Programme for International Student Assessment) је у овом тренутку највеће међународно истраживање у области образовања. Реализује се у организацији OECD-а од 1997. године. Основни циљ тестирања је да се омогући земљама учесницама да доносе стратешке одлуке у образовању на основу емпиријских података о постигнућима ученика и условима у којима се они школују. У Школском центру “Никола Тесла” у Вршцу реализатори PISA тестирања били су сарадник Драган Попов, тест координатор Игор Петухов и ИТ координатор Велимир Радловачки. Успешно је тестирано 51 од изабраних 53 ученика, 18 у првој, 18 у другој и 15 у трећој групи.

{besps}2018_pisa{/besps}