Похвале за финалисте RAF Challenge такмичења

Финале десетог информатичког такмичења за ученике средњих школа “RAF Challenge 2018”, које организују Друштво математичара Србије и Рачунарски факултет из Београда одржано је 17.03.2018. године на Рачунарском факултету. Према речима организатора, одзив је био обличан, а ученици су се такмичили у три категорије. У првој категорији, где је задатак био направити презентацију/анимацију на тему “Примена рачунарства у савременој медицини”, у финале такмичења пласирале су се Јелена Јанков и Милица Павлов, ученице одељења I5 Школског центра “Никола Тесла”. Иако нису освојиле једно од прва три места, ученице су похваљене и награђене стручном литературом из области ИКТ. Неколико фотографија са финала следе у наставку:

raf18-5

raf18-1