Мејкер фест

IMG_2440
IMG_2451
IMG_2453

"MakerFest" покушај групе ентузијаста да по угледу на светске изложбе (MakerFaire) направе сличну у нашој земљи. Први "MakerFest" је окупио представнике из Београда, Новог Сада, Сомбора, Руме, Ниша, Зрењанина.У Конгресном центру Мастер Новосадског сајма, 3. јуна 2017. године, на истом месту нашле су се образовне установе и удружења са једне стране и компаније које се баве производњом, продајом и применом нових технологија са друге. Школски центар се овом приликом представио радовима насталим у оквиру две секције: “Arduino&C#” и “Примењена електроника и програмирање”. Радови наших ученика из областироботике, програмирања уграђених рачунарских система и микроконтролера су били веома запажени. Ученици су своје радове припремили уз помоћ предметних наставника: Милана Његомира, Светлане Радловачки, Светлане Његомир и Ненада Цветковића.