Дан Ардуина

IMG_2061
IMG_2076

Светски дан Ардуина са Мејкерима

Чланови секције „Примењена електроника и програмирање“ обележили су Светски дан Ардуина у суботу 1. априла презентацијом радова у Пословном инкубатору у Новом Саду. Организатор догађаја било је удружење Мејкери Нови Сад. Пословни инкубатор је одисао младошћу и талентом. Ученици из Новог Сада, Зрењанина, Београда, Сомбора и Вршца, на изложби радова и креативној радионици, приказали су своје знање и умеће из области електронике и роботике. Школски центар „Никола Тесла“ представили су Александар Живојиновић, Атила Форго, Никола Радовић, Борис Блеха и бивши ученик, а сада успешан студент ФТН-а, Младен Вучковић. Они су приказали метеоролошку станицу, мини индустријску линију за разврставање производа по боји, вагу за мерење висине и масе са визуелним и звучним приказом резултата, електронску шаку. Mентори ових ученика били сунаставници Милан Његомир, Ненад Цветковић, Светлана Његомир и Мирјана Анкић.

Поред радова у којима је коришћена Ардуино платформа представљени су и радови у којима су коришћени PIC микроконтролери као и други производи домаћег бренда микроЕлектроника.

Захваљујемо се организаторима догађаја и свим учесницима на лепо проведеном времену и дивном дружењу. Велико нам је задовољство што су ученици основних школа приказали велику заинтересованост за ову област рада као и завидан ниво знања и вештина.