Дан заштите животне средине

5jun3Светски дан заштите животне средине  обележава се у целом свету сваког 5. јуна, кроз разне активности и кампање, са циљем да се скрене пажња јавности на бројне еколошке проблеме и потребу очувања нашег животног окружења.

Тим поводом, ученици наше школе су, заједно са професоркама Соколовић Мајом и Радловачки Светланом, направили и испред зборнице поставили пано који подстиче на размишљање о прекомерној употреби најлон кеса. На паноу су се нашле фотографије које су ученици усликали мобилним телефонима током школске 2014/15. године.

Осим ове активности, званично је покренут и сајт www.najlonkese.wix.com/stop на коме ће се наћи све будуће наставне и ваннаставне еколошке активности ученика наше школе. Позивамо Вас да га погледате, пошаљете нам и своје фотографије, предлоге будућих активности, корисне чланке и линкове.