RAF Challenge 2015

RAF Challenge 2015 je sedmo po redu informatičko takmičenje koje organizuju Računarski fakultet u Beogradu i Društvo matematičara Srbije. Od početka samog takmičenja Računarski fakultet dobio je podršku uspešnih IT kompanija u Srbiji za realizaciju ovog takmičenja. Neki od sponzora ove godine su: Svet kompjutera, CET, Satelit group, Portalibris, ComTrade, RSD, Extreme, rootPlanet.

Ove školske godine, komisija je na osnovu prispelih radova izabrala trideset srednjoškolaca iz cele Srbije koji će se takmičiti u finalu u dve kategorije za vredne nagrade: laptop, tablet, Cisco CCNA kurs, putovanje, mobilni telefon i eksterni hard disk. Finale takmičenja RAF Challenge 2015 održaće se u subotu 28. marta 2015. godine na Računarskom fakultetu u Beogradu, Knez Mihailova 6, VI sprat, s početkom u 10 časova. Poziv za finale takmičenja možete preuzeti na ovoj vezi.

Iz Školskog centra Nikola Tesla iz Vršca u finale takmičenja u prvoj kategoriji plasiralo se čak pet učenika: dve učenice trećeg razreda smera Finansijski tehničar (nastavni predmet Poslovna informatika), jedna učenica trećeg razreda smera Mašinski tehničar za kompjutersko konstruisanje (nastavni predmet Računari i programiranje) i dve učenice drugog razreda smera Finansijski administrator (nastavni predmet Poslovna informatika). Svim učenicima mentor je predmetni profesor Velimir Radlovački. Spisak finalista u obe kategorije možete preuzeti na ovoj vezi.

Zbog velikog odziva i dosta kvalitenih radova i srednja škola Školski centar “Nikola Tesla” plasirala se među tri nagrađene srednje škole u Srbiji. Spisak nagrađenih škola možete preuzeti na ovoj vezi.