Конференција и семинар о употреби европских стандарда у информатичком образовању

У организацији Јединственог информатичког савеза Србије (ЈИСА), у сарадњи са представницима Владе Србије, струковним удружењима информатичара и представницима привреде, дана 18.03.2015. године, од 10:00х до 15:00 часова, у задужбини Илије М. Коларца, великог добротвора српске просвете, одржана је конференција и семинар о употреби европских стандарда у информатичком образовању. Скуп је отворио Ђорђе Дукић, председник JISA  и потпредседник CEPIS – Савета Европе за ICT, презентацијом о примени ECDL у Европи и нашем окружењу.

Уследиле су презентације:

• Потпуковник Жикица Милинковић, Министарство одбране: Искуства са применом ECDL
  • Снежана Антонијевић, Шеф Центра за стручно усавршавање, Служба за управљање кадровима, Влада Републике Србије: Пилот пројекат 40 ECDL обука запослених у Влади Србије
  • Александар Миловановић, начелник Одељења за рачунарску подршку, Пореска управа, Министарство финансија: Искуства са применом ECDL
  • Андрија Тошић, професор, Висока пословна школа струковних студија у Ваљеву (ВИПОС): ECDL за студенте
  • Сава Савић, помоћник министра, Министарство трговине, туризма и телекомуникација, Сектор за информационо друштво: Развој информационог друштва и план едукације наставника
  • Бојана Сатарић, професор информатике, Средња школа за економију, право и администрацију: Стандардизација као начин решавања проблема
  • Драгана Васић, директор, Трећа Београдска гимназија: ECDL акредитовани семинари за наставнике
  • Јасна Ристић, професор примене рачунара у електротехници, Електротехничка школа Никола Тесла: интерна ECDL сертификација наставног особља школе и ECDL сертификација деце у Школи за децу са сметњама у развоју и особе са инвалидитетом

Након кратке паузе за освежење уследио је семинар за професоре рачунарства и информатике. Семинар је започео предавањем господина Ђорђа Дукића о ECDL online тестирање у непосредном окружењу, успесима Мађарске, Румуније, Италије, Аустрије, Грчке… укупном броју сертификованих грађана. Затим је Владан Стевановић, из компаније EBC одржао предавање о ECDL Интернет тест центру, резултатима, референцама и обукама на систему. Треће део семинара била је обука за извођење онлине тестирања коју је водио господин Јована Алексић, ECDL инструктор. Цео догађај завршен је уручењем сертификата квалификованим полазницима семинара.

Међу присутним професорима информатике из Вршца, били су професори Кристијан Цинцар и Велимир Радловачки.

Фотографије са овог догађаја и извештај са портала ецдл.рс можете погледати и прочитати у наставку: