WWVrsac 2017

У Конгресној дворани Центра Миленијум у Вршцу, у периоду од 27. до 29. октобра 2017 године, одржана је пета по реду интернет конференција WWVrsac 2017 – Живи локално, ради глобално. До сада је WWVrsac испричао много успешних предузетничких прича људи из нашег окружења, а током ова три дана, учесници конференције имали су прилику да чују 12 најављених предавања и додатна предавања изненађења, као и да учествују на групним панелима. Ове године на конференцији је било више од 400 учесника, а последњег дана присуствовало је и 50 ученика из Школског центра “Никола Тесла”.

Опширније...

ЕДУ Синергија 2017

Другог дана Синергије, 26. октобра 2017., у просторијама Факултета организационих наука одржан је Синегија ЕДУ дан, на коме су приказане најновије дигиталне платформе и решења за све нивое образовања. Такође, разговарало се о алатима, пројектима и иницијативама које мењају образовне процесе, попут подршке настави програмирања у петом и шестом разреду, Minecraft за образовање, Office 365 за образовање итд. На који начин се ове технологије могу користити у учионицама сазнали смо од колега из Microsoft-а, Microsoft развојног центра у Србији, наших иновативних наставника и сарадника, као и колега са ФОН-а.

Опширније...

Европска недеља програмирања 2017

Професори рачунарске, електротехничке и машинске групе предмета Школског центра “Никола Тесла” у Вршцу ће се и ове школске године укључити у реализацију догађаја на међународној манифестацији Европска недеља програмирања 2017 – Europe Code Week 2017. Због тога, сада већ традиционално и са задовољством позивамо ученике завршних разреда основних школа са територије града Вршца и околних општина да са својим наставницима информатике организовано посете нашу школу и прођу кроз неколико интересантних презентација/радионица.

Опширније...

Конференција Настава програмирања у средњој школи

У петак 25.08.2017. године у Медицинској школи на Звездари и Научно-технолошком парку Београд, Министарство просвете, науке и технолошког развоја у сарадњи са фондацијом Петља организовало је конференцију “Настава програмирања у средњој школи” у циљу унапређивања наставе програмирања и боље припремљености ученика за наставак школовања у области информационо-комуникационих технологија. Водитељ конференција била је Снежана Марковић, саветник за ИКТ у МПНТР, а предавачи чланови ауторског тима фондације Петља, експерти из области програмирања запослени у просвети и индустрији.

21055943 1823796017931853 2667812123217818381 o

Опширније...

Упис 2017/2018

Након првог круга, у Школском центру "Никола Тесла" остало је пет слободних места на смеру Електроинсталатер (III степен).

Стручна посета

Ученици одељења III3 (техничар за компјутерско управљање), заједно са професорима, Атанацков Радованом и Живанов Робертом били су у стручној посети фирми, DOO OFFICINA-GAME EAST у Вршцу. Представник фирме нас је водио у обилазак погона, машина и уређаја. Приказали су нам класичне конвенционалне машине, као и CNC машине и обрадне центре. Неки од тих машина су различити стругови, глодалице, бушилице, и сл. Такође су нам представили заваривачке опреме, различите типове мерних машина, палете лимова и складиште припремака и обрадака. Треба нагласити да наша установа редовно сарађује са том фирмом. Шаљемо ученике на праксу, а неки наши бивши ђаци годинама већ тамо раде. 

{besps}2017_Strucna_poseta{/besps}

Опширније...

Мејкер фест

"MakerFest" покушај групе ентузијаста да по угледу на светске изложбе (MakerFaire) направе сличну у нашој земљи. Први "MakerFest" је окупио представнике из Београда, Новог Сада, Сомбора, Руме, Ниша, Зрењанина.У Конгресном центру Мастер Новосадског сајма, 3. јуна 2017. године, на истом месту нашле су се образовне установе и удружења са једне стране и компаније које се баве производњом, продајом и применом нових технологија са друге. Школски центар се овом приликом представио радовима насталим у оквиру две секције: “Arduino&C#” и “Примењена електроника и програмирање”. Радови наших ученика из областироботике, програмирања уграђених рачунарских система и микроконтролера су били веома запажени. Ученици су своје радове припремили уз помоћ предметних наставника: Милана Његомира, Светлане Радловачки, Светлане Његомир и Ненада Цветковића.

{besps}Maker_fest{/besps}

Опширније...

Ноћ музеја у Школском центру Никола Тесла

У суботу 20.05.2017. године у Школском центру “Никола Тесла” у Вршцу успешно је завршена пета Ноћ музеја. Практичне радове ученика у вези информационих технологија, електротехнике, електронике, машинства и предузетништва, настале на секцијама, редовној настави и матури, имало је прилике да види више стотина суграђана у времену од 17:00 до 24:00 часова.

 

Треће место на Националном такмичењу најбољих ученичких компанија

Национално такмичење најбољих ученичких компанија је тродневни догађај на коме ученици средњих школа представљају широј јавности и члановима жирија производе и услуге које су развијали у оквиру својих компанија. Ученичка компанија је образовни програм који омогућава ученицима да буду укључени у развој и вођење сопствених компанија, са реалним производима и услугама за време њиховог средњошколског образовања. Програм се заснива на принципу учење кроз рад. Ученици, под надзором наставника/ментора, стварају компанију, развијају је и затварају у току једне школске године.

Опширније...

PISA тестирање ученика у Школском центру Никола Тесла

PISA-LOGO.svgШколски центар “Никола Тесла” у Вршцу, једна је од 40 школа у Србији одабрана за спровођење PISA тестирања. Међународни програм процене ученичких постигнућа PISA (Programme for International Student Assessment) је у овом тренутку највеће међународно истраживање у области образовања. Реализује се у организацији ОЕЦД-а од 1997. године. Тестирања ученика организују се сваке три године, а основни циљ је да се омогући земљама учесницама да доносе стратешке одлуке у образовању на основу емпиријских података о постигнућима ученика и условима у којима се они школују. У Школском центру “Никола Тесла” у Вршцу реализатори PISA тестирања били су школски педагог/сарадник Драган Попов и ИТ сарадник/администратор, аутор овог блога, Велимир Радловачки. Фотографије са тестирања следе у наставку:

Опширније...

Активно учење и подучавање путем eTwinning-a

Професор ШЦ “Никола Тесла ” Кристијан Ј. Цинцар учествовао је на еТwиннинг међународном семинару под називом “Активно учење и подучавање путем еТwinning-а”, који се одржао од 26. до 28. априла у Београду. На семинару је учествовало80 наставника, представника 17 земаља Европе, од тих 15 професора и наставника из Србије.

3

Опширније...

Митап о безбедности рачунарски система и мрежа

У четвртак 27.04.2017. године у просторијама Стартит центра Вршац, одржан је митап о безбедности рачунарских система и мрежа, на којем је представљен и нови смер Електротехничар информационих технологија који би требао бити уписан школске 2017/18. године у Школском центру "Никола Тесла" у Вршцу. Предавач је био аутор овог блога, а вест о новом смеру са одушевљењем је прихваћена од стране присутних.

Фотографије са овог догађаја можете погледати у наставку:

Опширније...

Акција чишћења брега

Ученици наше школе су учествовали у акцији чишћења Вршачког брега, коју је организовала Општина Вршац. У чишћењу брега су учествовале све вршачке школе, а из наше школе били су ангажовани ученици I2 и II5 одељења, са професорима Радловачки Велимиром, Милојковић Зораном и Соколовић Мајом.

Сви ученици су имали организован прeвоз до брега, а тамо су добили сендвиче, рукавице и кесе за сaкупљање ђубрета. Ученици су веома одговорно схватили свој задатак, тако да је акција успешно реализована, а уједно су се сви лепо дружили.



Сат за нашу планету

Акција “Сат за нашу планету” представља највећу глобалну акцију за подизање свести о климатским променама. Стотине наставника и ученика организовали су догађаје у школама широм Србије, предавања и вршњачку едукацију о климатским променама и тако постали део овог глобалног покрета.  

До сада се широм света у акцију укључило 7000 градова из 178 земаља, уз више стотина милиона појединаца са свих 7 континената. Сат за нашу планету се у Србији одржава по девети пут. Као и претходних година, ресорно републичко министарство, покрајински секретаријати, велики број организација, компанија, и појединаца подржали су Сат за нашу планету. 
 
Ове године посебан нагласак стављен је на глас будућих генерација. И наша школа се придружила овој акцији. Ученици I5 разреда направили су отиске својих дланова на папиру и на њима исписали поруке за очување планете. Пано је изложен у холу школе.

Значајни еко-датуми

Ученици I1 и I2 одељења су направили паное поводом обележавања Светског дана вода (21.март) и Светског дана шума (22.март). Панои су окачени у школском ходнику на месту где сви ученици школе могу да их виде. Циљ постављања паноа и обележавања ових датума јесте подизање свести ученика о значају водених и шумских екосистема за целу планету, па и за човека, и о веома великим последицама уништавања ових екосистема.

Добро дошли!

Interreg-IPA Cross-border Cooperation Programme

 

Interreg-IPA Logo

 

Cisco Networking Academy

Visual Paradigm

vplogo

Oracle Academy

ECDL

MikroTik Academy

 

 

__________________

Корисни сајтови

Мултимедија

Подели!